Stare i nowe gry planszowe

Share

W piątek 2.10 w naszej szkole miała miejsce pierwsza odsłona gier planszowych. Pomysł wspólnej zabawy  dorosłych z dziećmi zasadzony jest na idei łączenia przyjemnego z pożytecznym i nawiązuje do pedagogiki zabawy. Na pierwszym spotkaniu zostały zaprezentowane gry zakupione przez szkołę, a następnie odbyły się rozgrywki, w których w szranki stanęły nie tylko dzieci, ale i prowadzący spotkanie nauczyciele.

Przybyli przed czasem uczniowie pomogli w zaaranżowaniu przestrzeni do zabawy. Stoliki ułożono tak, by nie przypominały klasopracowni lekcyjnej i umożliwiły grę kilku osobom. Obecni na spotkaniu pomogli także w zorganizowaniu kącika z małym co nieco. Z wybiciem godziny 17:00 rozpoczęła się zabawa. Na pierwszy ogień poszły: Halli Galli, Dixit, 5 sekund, Uga Buga oraz  Taboo. Z sali raz po raz rozlegały się salwy śmiechu i gromkie okrzyki. Czas mijał bardzo szybko.

Wśród uczestników pojawiły się dzieci, które nie uczęszczają do naszej placówki. Dało się zauważyć, że zasymilowanie się z grupą  nie sprawiło im żadnego problemu. Niezmiernie ucieszyło to prowadzące, które założyły, iż w czasie tych zajęć nie będzie barier pomiędzy naszymi uczniami, a tymi, którzy do naszej szkoły nie uczęszczają. Do zabawy z dziećmi zostali także zaproszeni rodzice i mieszkańcy naszej miejscowości. Cel jest bowiem jeden: radość z bycia razem oraz dobra zabawa, która nie tylko odpręża i pozwala zapomnieć o codziennej rutynie, ale także rozwija! Przed godziną 19:00 wszyscy pomogli w przywróceniu wcześniejszego wyglądu sali. Ławki ułożono w równe szeregi, ciasteczka dojedzono, a wspomnienie dobrej zabawy zabrano ze sobą.

Loading

You may also like...