Zoom natury i Lasy Janowskie

Share

W dniach 8-9 czerwca uczniowie klas starszych wyruszyli na wycieczkę szkolną do Janowa Lubelskiego. Program wyprawy zakładał wiele różnorakich i niecodziennych aktywności. Dwudniowa przygoda rozpoczęła się w środę od porannej zbiórki w szkole i przywitaniu wszystkich żądnych przygód podróżników przez przewodników wycieczki.

Tuż po dotarciu na miejsce uczestnicy wzięli udział w turnieju sportowym. Podczas konkurencji drużynowych musieli wykazać się sprawnością, sprytem, a także umiejętnością pracy zespołowej. Następnym punktem programu była wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach Puszczy Solskiej oraz niesamowite przeprawy bagienne i kąpiele w borowinowych odmętach. Wieczorną porą odbył się wspólny grill, a następnie wszyscy uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy i udali się na podchody nocne z dreszczykiem w tle, by uczestniczyć w grze terenowej. Śmiałkowie wyposażeni w latarki i odwagę oraz wsparcie opiekunów wspólnie stawili czoła leśnym zagadkom i „strachom”.

Czwartkowy dzień poświęcony został natomiast laboratoriom edukacyjnym oraz zmaganiom w parku linowym. Po sporej dawce wiedzy i wysiłku fizycznego wszyscy wojażerowie wyruszyli na ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą do rezerwatu Szklarnia. Po przechadzce w cieniu jodłowych i bukowych drzewostanów wspólnie uczestniczyli w zajęciach krzesania ognia. Przeszli także krótki kurs zapoznający ich z podstawowymi węzłami, które z pewnością przydadzą się podczas przyszłych surwiwalowych wędrówek.

Czerwcowa wyprawa pełna była atrakcji i niecodziennych przeżyć. Wypełniona także została pokaźną dawką wiedzy przekazaną w sposób, który pozwalał odczuć, zobaczyć i usłyszeć bogactwo świata przyrody. W czasie tej niezwykłej ekspedycji dało się zauważyć, iż grupa naszych uczniów bardzo ciekawa jest wszelkich doznań podróżniczych, potrafi współpracować ze sobą, pomagać sobie, dobrze się bawić, nawiązywać relacje i zacieśniać przyjaźnie. W otoczeniu bagien i Lasów Janowskich można było naocznie sprawdzić, jak wielką moc ma edukacja poza ławkami szkolnymi, a wśród roześmianych twarzy i błyszczących młodzieńczych oczu zobaczyć radość dziecka i młodość iście beztroską. Piękną, świeżą, niczym nieskrępowaną…

You may also like...