Szkolny projekt: Uczeń też artysta

Share

Projekty dają szansę młodym ludziom pokazać swoje możliwości i rozwinąć zainteresowania. Nad zadaniami pracują przez dłuższy czas, a nauczyciel jest wtedy mentorem, prowadzącym, wskazującym drogę dojścia do finału. Nie wykonuje pracy za ucznia, a tylko pomaga mu w znalezieniu odpowiednich ścieżek.

Szkolny projekt Uczeń też ARTYSTA stworzyłam z myślą o Wszystkich Wyjątkowych Uczniach naszej szkoły, którzy posiadają dar wyobraźni i pasję pisarską.

Na czym polega projekt? 

Projekt polega na napisaniu własnej książki.

Co miesiąc, licząc od listopada, będzie powstawał kolejny jej rozdział. Tematyka książek jest dowolna. Mogą to być książki: fantastyczne, realistyczne, detektywistyczne, przygodowe, fantasy i inne.

Jakie są ramy czasowe projektu?

Kolejne rozdziały powstaną w  następujących miesiącach:

listopad – 1. rozdział, grudzień – 2. rozdział, styczeń – 3. rozdział, luty – 4. rozdział, marzec – 5. rozdział, kwiecień – 6. rozdział, maj – 7. rozdział.

Kiedy finał?

Finał planowany jest na czerwiec, zatem czas rozplanować swoją pracę i zacząć tworzyć pierwszą część książki.

Co z nagrodami?

Będą. Pozostaną one jednak tajemnicą do samego końca. Będę milczeć jak zaklęta aż do czerwcowego finału projektu :-D. Każdy z uczestników zostanie doceniony.

Co potrzebne do projektu?

Chęci. To po pierwsze. A także pendrive, na którym co miesiąc będziecie przekazywać mi jeden ze swoich rozdziałów. Potrzebna także będzie podstawowa znajomość obsługi Worda.

Objętość książki

A także rozdziałów zależy od inwencji twórczej autora.

Ilustracja?

Oczywiście. Ci, którzy zechcą, mogą wykonać artystyczne ilustracje do swoich książek. Może to być grafika komputerowa lub każda inna forma plastyczna.

Jak pomogę w trakcie projektu?

Służą pomocą podczas każdego działania. Możecie pytać, o co zechcecie. Jeśli będę znała wskazówki, które Wam pomogą, otrzymacie je pewnikiem.

Jeśli macie ochotę, w poniedziałki o 14:20 jest kółko dla ósmoklasistów, ale każdy z Was może przyjść i pisać swoją książkę.

Życzę Wszystkim Szkolnym Artystom pasji, rozwijania talentu, nieograniczonej wyobraźni.

Kibicuję i wspieram wszystkich chętnych 🙂 .

Loading

You may also like...